IKOS-TERM Technika Grzewcza i Solarna Krzysztof Kawa

IKOS-TERM
Technika Grzewcza
Krzysztof Kawa

Kościuszki 42 E
38-300 Gorlice

tel. 502 774 445

150-lecie marki Vaillant


Vaillant to przede wszystkim innowacyjność i niezawodność. Od 150 lat zapewnia ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, które służą użytkownikom przez lata. To pionier we wdrażaniu technologii grzewczej i lider systemów grzewczych oraz wentylacyjnych, opartych głównie na odnawialnych źródłach energii.

W tym roku marka świętuje swój jubileusz. Nieprzerwanie od wielu lat, dzięki zaangażowaniu, doskonałej technologii i działaniu w sposób zrównoważony, dba o komfort życia w domach na całym świecie. To właśnie Vaillant od 150 lat wprowadza na rynek rewolucyjne urządzenia, stale dążąc do bardziej ekologicznego i zrównoważonego stylu życia.

Historia marki

Nieprzerwanie od XIX wieku Vaillant zajmuje się systemami grzewczymi, stale udoskonalając swoje urządzenia. W 1874 roku Johann Vaillant założył warsztat produkcji kotłów i pomp – od tego rozpoczęła się imponująca historia marki. W 1894 roku wprowadził na rynek gazowy podgrzewacz wody użytkowej z systemem zamkniętym, zmieniając tym samym rynek na dobre. Po ogromnym sukcesie produktu firma zaczęła poszerzać swoją działalność i wprowadzać urządzenia Vaillant na międzynarodowe rynki m.in. w Holandii, Belgii czy Francji.

Firma jako pierwsza na rynku oferowała wiszący podgrzewacz do wody użytkowej, dzięki któremu domownicy zyskali wolną przestrzeń w łazience. Wyprodukowała także pierwszy kocioł centralnego ogrzewania, który umożliwiał ogrzewanie pomieszczenia za pomocą grzejników zasilanych przez pojedyncze urządzenie. To również Vaillant wprowadził w latach 60. ubiegłego wieku wiszący, nowatorski jak na tamte czasy niewielki podgrzewacz wody.

Marka Vaillant w Polsce

W Polsce marka Vaillant istnieje od lat 90. XX w. i po ogromnym sukcesie, jaki odniósł niskoemisyjny blok grzejny, który wyznaczył standardy w zakresie ograniczania wpływu instalacji na środowisko. Obecnie w ofercie marki możemy znaleźć m.in. kotły gazowe, pompy ciepła czy rekuperację.

  • Pompy ciepła wykorzystują 75% energii ze środowiska naturalnego, zapewniają bezpieczeństwo energetyczne domu przy jednoczesnym wysokim komforcie cieplnym. Doskonale ogrzewają dom zimą, a chłodzą latem. Szeroki wybór urządzeń pozwala na idealne dopasowanie pompy do indywidualnych potrzeb.
  • Kotły kondensacyjne pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu, są wydajne i umożliwiają wykorzystanie ciepła ze spalin. Ich sprawność energetyczna wynosi 98%. Nadają się zarówno do ogrzewania pomieszczeń, jak i do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dzięki kompaktowym rozmiarom czy urządzeniom podwieszanym można je łatwo dopasować do pomieszczeń. Nie wymagają montażu w specjalnej kotłowni.
  • Systemy fotowoltaiczne pozwalają na przekształcenie energii słonecznej na elektryczną, a tym samym zmniejszają opłaty za prąd. To ekologiczne rozwiązanie, które chroni środowisko. Instalacja fotowoltaiczna automatycznie produkuje energię elektryczną, charakteryzuje się długą żywotnością systemu i bezobsługowym działaniem, a w połączeniu z pompą ciepła czy kotłem pozwala znacząco obniżyć domowe rachunki.

Czym charakteryzuje się misja marki?

To przede wszystkim zróżnicowane urządzenia i możliwość przyczyniania się do lepszego jutra. Vaillant stawia na zrównoważony rozwój – od lat wybiera innowacyjne technologie, które wspierają naszą planetę. Od ponad 10 lat jest również partnerem stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce działającego na rzecz praw dzieci. Co roku Vaillant przyczynia się do modernizacji instalacji grzewczych i przeprowadza bezpłatne przeglądy systemów ogrzewania.

Od wielu lat Vaillant zapewnia komfort w każdym domu. Stale opracowuje energooszczędne i przyjazne dla środowiska rozwiązania, dąży do zrównoważonego i bardziej ekologicznego podejścia, a jednocześnie stawia na najwyższej jakości urządzenia.


Więcej na temat marki i jubileuszu znajdziesz na stronie:

www.vaillant150.com

IKOS-TERM
Technika Grzewcza
Krzysztof Kawa

Kościuszki 42 E
38-300 Gorlice

tel. 502 774 445